Narciarski kompleks skoczni w Gilowicach, w skład którego wchodzą dwie skocznie, K-19 oraz K-14,5, to miejsce, które wstrzymało oddech wielu fanów skoków. Otwarte z pompą 30 września 2006 roku, zmuszone były do zawieszenia swojej działalności w 2017 roku z powodów bezpieczeństwa.

Odrodzenie

To, co było śpiącym gigantem, zostało ożywione w 2021 roku, kiedy to skocznie przeszły gruntowną modernizację. Profil skoczni został zaktualizowany, a maty igelitowe wymienione na nowe, by zapewnić skoczkom bezpieczne i optymalne warunki do skoków.

Skocznie Narciarskie HS-24 i HS-19

Skocznia HS-24, z punktem konstrukcyjnym K20 i rozmiarem skoczni 24m, jest dumna z rekordu skoku o długości 24,5m, ustanowionego przez Krzysztofa Bieguna, polskiego skoczka narciarskiego, 2 maja 2007 roku. Równie imponujący jest rekord żeński, ustanowiony przez Joannę Gawron, który wynosi 22 metry.

Drugą skocznią w kompleksie jest HS-19, z punktem konstrukcyjnym K14 i rozmiarem skoczni 19m. Tu rekord należy do Macieja Staszewskiego, który skoczył 16,5 metra 4 lipca 2015 roku.

Inwestycje w Infrastrukturę

Kompleks skoczni narciarskich Łękawka w Gilowicach, zbudowany w 2006 roku, oferuje skoczkom obiekty HS24 i HS17, wyposażone w maty igelitowe oraz sztuczne oświetlenie, gwarantujące możliwość treningu niezależnie od warunków atmosferycznych.

Perła Beskidu Żywieckiego

Gilowice, malownicza wieś w Beskidzie Żywieckim, w województwie śląskim, jest domem dla ponad 4.000 mieszkańców. Miejsce to ma swój unikalny charakter i jest kojarzone z takimi postaciami jak bokser Tomasz Adamek czy skoczek narciarski Krzysztof Biegun, którzy zasiliły sportową historię tej miejscowości.

Oceń skocznię - napisz recenzję

Your review is recommended to be at least 140 characters long

image

image